Briwax - Hard Wax Oil 1L do podłóg, mebli, blatów

Dostępność: brak towaru
Cena: 180,00 zł 180.00
Cena netto: 146,34 zł
Cena w innych sklepach: 183,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Briwax Ltd.
Kod produktu: BWHOIL1000

Opis

Hard Wax Oil – Twardy olejo-wosk do drewna

TYP

Olejo-wosk firmy Briwax został stworzony na bazie mieszanki naturalnych olejów roślinnych, wosków i żywic rozpuszczonych w białym spirytusie, dając atrakcyjne, trwałe wykończenie.

ZASTOSOWANIE

Nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń na stolarce przeznaczonej do częstego użytkowania takiej jak drewniana podłoga, ale również doskonale nadaje się do stosowania na drewniane meble, deski przypodłogowe, drewniane balustrady oraz wszelkiego rodzaju drewniane blaty.

WŁAŚCIWOŚCI

Briwax Hard Wax Oil wydobywa naturalne piękno drewna i sprawia, że jego kolor staje się żywszy i cieplejszy. Briwax Hard Wax Oil jest łatwy w użyciu, pozostawiając powierzchnię odporną na ścieranie, wodę oraz plamy na drewnie.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Drewno musi być gładkie, suche, wolne od wosku, kurzu i powierzchniowych zanieczyszczeń. Drewno wcześniej zabezpieczone musi zostać pozbawione wszelkich poprzednich powłok. Oleiste gatunki drewna takie jak Teak lub Iroko należy przetrzeć benzyną lakową modyfikowaną lub spirytusem mineralnym w celu usunięcia z powierzchni olejów, które mogą hamować schnięcie i przenikanie olejo-wosku do drewna.

SPOSÓB UŻYCIA

Przy użyciu pędzla, gąbki lub wałka równomiernie rozprowadzić olejo-wosk wzdłuż usłojenia. Pozostawić na kilka minut, a następnie usunąć nadmiar materiału za pomocą gąbki lub szmatki i rozprowadzić jego nadmiar równomiernie na powierzchni.

CZAS SCHNIĘCIA

4 ÷ 6 godzin w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Drugą warstwę olejo-wosku stosuje się po upływie 4 - 6 godzin, w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 5°C.

Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre/wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

1 litr pokryje około 20-30 mkw. jedną warstwą, w zależności od rodzaju i chłonności drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Podłogi należy odkurzać lub zamiatać, a następnie czyścić dobrze wyciśniętą szmatką lub mopem, używając łagodnego detergentu. Brud i zadrapania można  usuwać przez delikatne tarcie zmywakiem do naczyń z tworzywa sztucznego. Jeżeli powierzchnia staje się matowa lub zauważalne są oznaki zużycia, można ponownie zastosować olejo-wosk po uprzednim oczyszczeniu powierzchni.

KOMPATYBILNOŚĆ

W razie potrzeby można zastosować barwniki do drewna firmy Rustins (Wood Dye). Barwnik może być stosowane pod olejo-wosk lub mieszane z olejo-woskiem firmy Briwax.

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Briwax Hard Wax Oil może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

Uwaga: Olejo-wosk firmy Briwax Hard Wax Oil może przyciemnić niektóre gatunki drewna, dlatego zaleca się najpierw wykonanie próbki na małej powierzchni.

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu spirytusu mineralnego.

POJEMNOŚCI

1L,  2,5L

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl