Chopping Board Oil - 250ml olej antybakteryjny

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 69,00 zł 69.00
Cena netto: 56,10 zł
Cena w innych sklepach: 74,50 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Rustins Ltd.
Kod produktu: COIL250

Opis

Chopping Board Oil – Antybakteryjny olej do desek i blatów

TYP

Chopping Board Oil jest unikalną wodorozcieńczalną mieszanką naturalnych olejów

roślinnych i innych specjalnych składników do odżywiania i ochrony wszystkich

rodzajów drewnianych desek do krojenia i blatów. Wsiąka głęboko w drewno, nie pozostawiając na powierzchni łuszczącej się warstwy.

ZASTOSOWANIE

Dla wszystkich rodzajów desek do krojenia z litego drewna oraz na blaty kuchenne.

WŁAŚCIWOŚCI

Olej zawiera dodatki bakteriobójcze wzoru wolno uwalniające się, które zapewniają ochronę przed szeregiem bakterii, w tym E-Coli i MRSA. Chopping Board Oil firmy Rustins spełnia wymogi produktu przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Materiał – musi być czysty, gładki (przeszlifowany), suchy, wolny od wosku, kurzu oraz zanieczyszczeń. Jeżeli na materiale istnieją powłoki farb / lakierów powinny zostać usunięte.

SPOSÓB UŻYCIA

Nanosić obficie za pomocą czystej ściereczki lub pędzla, następnie po kilku minutach wytrzeć nadmiar oleju. Pierwszą warstwę należy nanosić obficie i pozostawić do wyschnięcia (nie wycierać). Drobne występki na ostatecznej powierzchni można usunąć poprzez nanoszenie ostatniej warstwy za pomocą zmywaka kuchennego delikatnie szorując wzdłuż usłojenia, a następnie wycierając nadmiar oleju za pomocą czystej ściereczki lub papierowych ręczników kuchennych.

CZAS SCHNIĘCIA

2 ÷ 3 godzin w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Zalecana liczba warstw 3x.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 10°C. Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre / wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

Około 13 m² przy położeniu jednej warstwy. Ilość położonych m² jest zależna od chłonności i gatunku drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Olejowanie jest wymagane okresowo (zależne od częstości użytkowania np. co miesiąc, kwartał itp.). Przed konserwacją powierzchnię należy oczyścić za pomocą ciepłej wody i lekkiego detergentu.

KOMPATYBILNOŚĆ

 BRAK

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Olej może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

Przed użyciem w strząchnąć/wymieszać. Ściereczki wykorzystywane do olejowania powinny być rozłożone na płasko do wyschnięcia, w przeciwnym razie może nastąpić samozapłon.

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu ciepłej wody i detergentu.

POJEMNOŚCI

250ml

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl