Rustins Floor Oil - 5L olej do podłóg

Dostępność: brak towaru
Cena: 415,00 zł 415.00
Cena netto: 337,40 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Rustins Ltd.
Kod produktu: FOIL5000

Opis

 

Floor Oil – Olej do podłóg drewnianych

TYP

FLOOR OIL – olej do podłóg drewnianych jest mieszaniną naturalnych olejów roślinnych i żywic rozpuszczonych w spirytusie mineralnym, nadającym atrakcyjne i trwałe wykończenie podkreślając jednocześnie naturalne piękno oraz głębię naturalnego drewna. Łatwy w nanoszeniu i konserwacji.

ZASTOSOWANIE

Do każdego rodzaju podłóg drewnianych wewnątrz pomieszczeń, w tym parkietu, desek podłogowych oraz drewnianych paneli podłogowych.

WŁAŚCIWOŚCI

Wydobywa naturalne piękno drewna, kolor drewna staje się bardziej intensywny. Łatwy w nanoszeniu i utrzymaniu.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Powierzchnia musi być całkowicie czysta, sucha, odkurzona, gładka, stabilna i wolna od środków do zaprawiania drewna. Wosk i zanieczyszczenia powinny zostać usunięte poprzez szorowanie za pomocą benzyny lakowej lub spirytusu mineralnego i zmywaka kuchennego. Powstały roztwór należy wytrzeć czystą ścierką lub papierowym ręcznikiem kuchennym. Istniejące powłoki należy usunąć przez szlifowanie, po ich uprzednim oczyszczeniu, jak powyżej. Oleiste drewno (np. Teak, Iroko) można przetrzeć spirytusem mineralnym, aby polepszyć wchłanianie oleju.

SPOSÓB UŻYCIA

Floor Oil wzmocni naturalny kolor drewna. Niektóre rodzaje drewna mogą po zastosowaniu oleju znacznie ciemnieć, w szczególności stare drewno. Aby uzyskać żądany rezultat, należy przed przystąpieniem do pracy pokryć olejem mały kawałek deski w niewidocznym miejscu. Jeśli inny odcień jest preferowany, to czyste drewno może być wybarwione za pomocą Wood Dye – barwnika do drewna firmy Rustins. Jeżeli chcemy używać barwników do drewna innych marek, należy uprzednio sprawdzić ich kompatybilność z Floor Oil.: Za pomocą pędzla, gąbki lub wałka nanieść obficie i pozostawić do wchłonięcia. Po około 5 minutach wytrzeć nadmiar oleju z powierzchni przy użyciu czystej gąbki lub ścierki. Aby uzyskać równą powierzchnię należy upewnić się, że nie pozostawiamy nigdzie na powierzchni nadmiaru oleju.

CZAS SCHNIĘCIA

4 ÷ 8 godzin w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Zalecana liczba warstw 3x.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 5°C.

Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre/wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

Około 13 m² przy położeniu jednej warstwy. Ilość położonych m² jest zależna od chłonności i gatunku drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Podłogę należy odkurzyć lub zamieść następnie zetrzeć wilgotną ścierką lub mop-em przy użyciu roztworu z łagodnym detergentem. Zabrudzenia i zarysowania należy usuwać szorując podłogę zmywakiem kuchennym. Jeżeli powierzchnia podłogi zmatowieje lub zniszczy się można ją odświeżyć po oczyszczeniu przez ponowne olejowanie.

KOMPATYBILNOŚĆ

Barwnik do drewna firmy Rustins – Wood  dostępny w 11 kolorach, między innymi heban, biały

 

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Olej może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

Przed użyciem w strząchnąć/wymieszać. Jeżeli będziemy wykorzystywać ściereczki do olejowania, po pracy powinny one być rozłożone na płasko do wyschnięcia, w przeciwnym razie może nastąpić samozapłon.

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu spirytusu mineralnego.

POJEMNOŚCI

1L i 5L

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl