Rustins Plastic Coating 1 L.- twardy lakier do drewna

Dostępność: brak towaru
Cena: 185,00 zł 185.00
Cena netto: 150,41 zł
Cena w innych sklepach: 181,50 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Rustins Ltd.
Kod produktu: PCHG1000

Opis

 

Clear Plastic Coating - Uniwersalny dwuskładnikowy lakier do drewna

TYP

Rustins Clear Plastic Coating - jest dwuskładnikowym, chemoutwardzalnym lakierem do drewna opartym o żywice mocznikowe z dodatkiem plastyfikatorów alkidowych i wzmocnione melaminą. Plastic Coating daje wykończenie, które jest bardzo trwałe i odporne na uderzenia, gorąco, ścieranie i większość rozpuszczalników.

ZASTOSOWANIE

Surowe drewno, drewno fornirowane, płyty pilśniowe, płyty MDF (np. jako warstwa wykończeniowa po położeniu koloru w macie) oraz płyty korkowe. Lakier jest tylko do stosowania wnętrz pomieszczeń.

WŁAŚCIWOŚCI

Szybkoschnący. Nie żółknie w procesie starzenia się. Twardy, odporny chemicznie i odporny na gorąco. Wzmacnia kolor drewna tworzy piękną głębię koloru. Można go wyszlifować na lustrzany połysk za pomocą Burnishing Cream firmy Rustins. Powłoka jest prawie bezbarwna, niektóre gatunki drewna mogą nieco ściemnieć.

Więcej informacji na opakowaniu.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Materiał – musi być czysty, gładki (przeszlifowany), suchy, wolny od wosku, kurzu oraz zanieczyszczeń. Jeżeli na materiale istnieją powłoki farb / lakierów powinny zostać usunięte.
BARWIENIE DREWNA: Surowe drewno można zabarwić przed olejowaniem za pomocą  barwników Wood Dye firmy Rustins.

Zapoznaj się z pełną instrukcje na opakowaniu.


SPOSÓB UŻYCIA

Stosunek mieszania jest 1 część utwardzacza do 4 części objętościowo Rustins Plastic Coating. Po zmieszaniu lakier należy zużyć w ciągu 2 dni, jeśli pojemnik jest przykryty i przechowywany w chłodnym miejscu. Za pomocą pędzla lub wałka, nanosić równomiernie i obficie rozprowadzając wzdłuż usłojenia. Można zastosować pistolet lakierniczy jednakże trzeba wykonać kontrolne próby by odpowiednio ustawić dyszę.

CZAS SCHNIĘCIA

Powłoka jest na ogół sucha w dotyku w ciągu 30 min. do 1 godziny. Istotną zależnością jest temperatura otoczenia w którym nakładany jest lakier.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Zazwyczaj do użytku drewno liściaste stosować 2 warstwy lakieru. Na drewno iglaste oraz korek należy zastosować minimalnie 3 warstwy, w zależności od chłonności drewna. Więcej warstw lepszy efekt.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 15°C.

Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre/wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

Około 13 ÷ 15 m² przy położeniu jednej warstwy. Ilość położonych m² jest zależna od chłonności i gatunku drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Powierzchnia może być utrzymywana w czystości poprzez wycieranie roztworem łagodnego detergentu. Zużyte miejsca mogą być ponownie pokryte po oczyszczeniu i przeszlifowaniu.

KOMPATYBILNOŚĆ

Rustins Clear Plastic Coating może być stosowany na drewno barwione. Koloru możemy nadać poprzez barwniki Wood Dye, dostępny jest również wybielacz do drewna Wood Bleach firmy Rustins. WAŻNE. Jeżeli zastosujemy produkty innych marek wówczas najpierw należy przeprowadzić test pod kątem zgodności.

Zalecamy używać oryginalnych barwników! Jest prawdziwy efekt.

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Rustins Clear Plastic Coating może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wylewać do kanalizacji. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest wysoce łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

NIE WYLEWAĆ DO KANALIZACJI, PRODUKT WYSOCE ŁATWO PALNY!

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu rozpuszczalnika Clear Plastic Coating lub rozcieńczalnikiem celulozowym. Po zaschnięciu powłoki nie da się usunąć.

POJEMNOŚCI

250ml,  1L,  4L,  Sprzedawane w kompletach.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl